KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13714465
nr 1371 4465
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Monogramsignerad, "Peon från Albacete III". Motivet: 21x14,5cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 11 januari 2021
kl 19:28:35
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
1.300 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
7
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache